olga_kulaj: (Карпати 2007)
Перша частина фотозвіту про прес-тур до ділових жінок Ніжина, де я розповідала про відвідини Дому моделей Verba і фабрики м"яких іграшок "Копиця", тут .
Далі в нас за планом - Дитяча хореографічна школа, єдина в області.  (Потім - ще два об"єкти).

1. В школі навчається 250 дітей.
 Ці дівчатка затанцювали нам танець про доброго жука. Гарно, легко, весело.Читати далі (є фото і відео)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
І щоб ви ніколи не пошкодували, що народились дівчатками. Миру й любові нам всім!

Вибачте, що без квіточок, бо навідпочивалась на дачі так, що нема сил вмикати комп, лежу з планшетом, але "с чувством глубокого удовлетворения". А моє сьогоднішнє шикарне фото можна побачити і в Інстаграмі (я там amator19), і у Фейсбуці, там мене звати так, як тут, тільки без дефіса.
І щодо того, що тільки "совок"святкує цей день:
1.Зранку на відривному календарі читаю про те, що в Україні це свято почали відзначати в 1913 році, коли "совка" і в помині не було.

2.Я підписана на кілька розсилок закордонних компаній, першою прислала привітання авіакомпанія Air France, звичайно, запропонувавши якісь особливо вигідні можливості.

3. А ось іспанська розсилка LetsBonus (там неможливо зареєструватись, вказавши місце проживання- Україна, я вказала іспанське місто, тобто вони шлють мені розсилку, як жителю Іспанії): Celebra el día de la Mujer con nuestras ofertas en Salud y Belleza (Святкуй день Жінки з нашими спецпропозиціями щодо здоров'я і краси). І там -гігієна обличчя за 15є. замість 65, гігієна зубів за 9є. замість 80, загальний масаж за 15 є. замість 65, а ще стоун-масаж, спа з джакузі, фотодепіляція і тому подібні радощі для іспанських жінок зі знижкам до 88%.
От так.
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Ніжин - древнє місто в Чернігівській області, (72 тис. жителів), що увійшло до Семи чудес України, що славиться і архітектурно-історичною спадщиною, і своїми видатними земляками, давно цікавило мене, як туристичний об"єкт. Не вийшло побувати там в минулому році, плануємо з чоловіком поїхати  у квітні або травні. Але то будуть відвідини туристичних об"єктів.
А тут мене на 3 березня запросили в тематичний прес-тур, присвячений ролі жінки в суспільстві. В блог-турі я вже була (і ще хочу), а в прес-турі - вперше. Організатори - медіа-центр «Моє місто» (м. Чернігів) та Ліга «Ділова жінка» (м. Ніжин).
Подія вже висвітлюється і ще буде висвітлена в ЗМІ (телеканал "Україна", обласне радіо, газета "Деснянська правда", інтернет-видання...). Там буде журналістський погляд.
А тут буде, як завжди, суб"єктивний погляд блогера, за принципом "сподобалось-не сподобалось".

Побували ми на п"яти об"єктах, створених  або керованих жінками, членами Ліги «Ділова жінка»: в Домі моди "Verba", фабриці м"якої іграшки "Копиця", єдиній в області дитячій хореографічній школі, унікальному навчальному закладі "Престиж" на базі гімназії №16  і в двох кафе, створених однією жінкою.. Тому свій фотозвіт розділяю на два пости.

Спілкування з такими  жінками, що успішно суміщають ролі бізнес-леді, керівника, берегині домашнього вогнища,  мецената і волонтера, піднімає настрій,  надихає, дає оптимізм і віру, що Україна таки буде процвітаючою країною.

Читати далі... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
В Ніжині я побувала вперше (якщо не рахувати залізничний вокзал). Місто не дуже сподобалось - багато сміття. В Чернігові теж чимало людо-свиней, але хоча б комунальники прибирають. А ділові жінки, з якими ми зустрічались в ході прес-туру, і об"єкти, на яких побували, залишили прекрасне враження. А ще - гарний настрій і натхнення.
Прес-тур був присвячений місцю жінок в суспільстві, зокрема, ніжинських.
Відвідали ми Дім моди Verba, фабрику м"яких іграшок "Копиця" (одну з найкращих в Україні), де я відчула себе дитиною, єдину в області Хореографічну школу, учні якої виступали у 18-и країнах, Навчальний комплекс (садочок-школа-гімназія) на базі школи №16, яка вразила своїми талантами і патріотизмом, побували в двох кафе, ("Соло" і "Джек пот"), в одному з яких нас смачно погодували. І всім цим керують жінки.
А ще цікаво поспілкувались з головою Ніжинської Ліги ділових жінок, яка й була нашим основним гідом.
Докладний фотозвіт буде в ЖЖ, не сьогодні.
olga_kulaj: (Карпати 2007)
     Я трохи розповідала про наш з чоловіком експеримент. Якщо не вдається заробити, то треба хоч трохи зекономити. І зеконономити на тому, що найчастіше купується, – на продуктах.
6 і 7 лютого ми закупили різної бакалії (крупи, борошно, макарони, олію і т.п.), трохи м"яса, молока. І тоді я я вирішила відкласти до кінця місяця 1000 грн. на продукти. І не більше. Тобто, 50 грн. на день, або 25 грн. на день на одну особу. Чоловік погодився.

Щоб мої читачі могли краще зорієнтуватись, трохи розповім про наше звичне харчування.
Я веду так званий «гросбух» (запис доходів і витрат) не один десяток літ (От, колись знахідка буде для істориків чи економістів! :) )
В останні 3-4 місяці наші середні витрати лише на харчування складали близько 2400 грн.
Хоч є свої овочі в погребі (або закуплені з осені на оптовому ринку), варення-соління, квасоля, свіжа калина, салати в банках, все одно, витрати на продукти чималі.

Що це за супчик - буде далі.

Продовження тут... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Мабуть, всім відомо, що іспанці люблять святкувати. Ось мій фоторепортаж зі свята, традиційного для Валенсійської автономії, Фальяс (Файяс, Fallas), багато фоток, яке святкують 15-19 березня, і через яке вже зараз зріс попит на авіаквитки у Валенсію, а місцеві жителі  бронюють собі житло на кілька днів в приміській зоні, щоб мати змогу виспатись. Туристи на свято їдуть і з-за кордону, і з інших регіонів Іспанії.
З вищесказаного зрозуміло, що святкують дуже шумно, і не один день.

Гандія від нас в 21км, але іноді ми чули звідти стрілянину (фейєрверки). Про свято дізнались з тиждень тому, побачивши на супермаркеті Carefour (Карфур) інформацію про те, що в якісь дні він не буде працювати у зв"язку з міським святом.
Пошукали в інеті - все, що зрозуміли, щось типу дня міста, святкується чотири дні, і щоденна програма така насичена, що незрозуміло, коли ті люди сплять. Починається святкування десь о 10 год. ранку, закінчується близько 3 год. ночі, тиша - на час сієсти, з 14 до 17 год. Концерти, виставки, ярмарок, флеш-моби, вистави на вулицях, атракціони і багато інших радостей.

В різних точках одночасно йдуть різні заходи. Щовечора вивозять скульптуру якогось святого.
Тоді ми ще не знали, кому свято присвячене. Розповім далі.
3 жовтня, в передостанній день фієсти, над вечір, ми поїхали в Гандію.
(Fiesta -свято, Feria -ярмарок, зазвичай проходить одночасно фієста і ферія).

1. Запаркувались ми відносно недалеко від центра і пішли шукати місця святкування.


Читати далі (багато фото і трохи відео)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
...Хоч на календарі 27 лютого. Крокуси першими проклюнулись.

Добре, що майже весь газон ще засніжений, встигла розсипати добрива по снігу, бо тане дуже швидко. Залишилось близько однієї сотки, де зовсім нема снігу,  будемо розсипати під час дощу або перед ним.
Синички співають. Їсти не летять.
З дачних котів приходив лише один, і не дуже голодний.
Біля чорного сараю, на сонечку вже й тюльпани витикаються. Там в нас найтепліше місце.
З весною, друзі! Нехай вона принесе радість!
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Прогулялись ми вчора на Красну площу (Чернігів), подивитися, як святкують масляну. Ну, святкують як святкують. В ятках, що на площі, продавались різні млинці від 10 до 25 грн. за порцію з двох штук. Зі сцени співали з невдало увімкненою апаратурою...

Дивлюсь - намет Блоку Петра Порошенка і до нього черга. Чоловік каже:"Мабуть, якась халява". Точно. Пригощають двома млинцями і чимось в стаканчику (мабуть, чай). А ще календарі роздають.

Що порадувало - черга була невелика, я порахувала, близько тридцяти чоловік. Люди різні - і дідусі з паличками, і мами з дітьми, і немолоді жіночки. Все спокійно, ніякої давки. Молодих хлопців там не було.

Таки є в нашого народу гідність.

Ми теж розжилися "халявою" - взяли газету "Солідарність", а там цінна для нас інформація - через сім сторінок трьохрічна хронологія війни. Виріжу і збережу. Дещо вже й забулося.
Напиклад: 2014 рік, "8 квітня. Перша вдала операція української влади. Силовики звільнили будівлю Харківської облдержадміністрації, захопленої терористами".

Могла би бути ще й ХНР.
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Цікаво, а ті патріоти й "патріоти", що блокують вивезення українського вугілля з окупованих територій, вже всі відмовились від мобільного зв'язку?
Бо ж в Україні всі оператори російські або частково російські.
Маю великі сумніви. Бо це ж собі, коханим, невдобства. Та й піару не буде..
olga_kulaj: (Карпати 2007)
До закінчення місяця, а отже, і нашого з чоловіком економічного експерименту, залишилось 6 днів. З грошей, що виділили на харчі, залишилось 105 грн.

Мабуть, не вкладемось в ліміт гривень на 50-70.
Бо, крім хліба й молока, треба буде разок сметану купити (400 г), і найдешевші (не рахуючи яблук) фрукти - акційні апельсини по 20-23 грн. за кг. І без сиру я жити не можу, отже, завтра купимо бринзи або сулгуні на 40-45 грн.
Напекла сьогодні дуже простенького печива, рецепт годиться навіть для тих, хто збирається посту дотримуватись.Далі - тут ( і одне фото)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Ондара - невелике містечко, всього 6500 жителів. Навесні, коли вода в морі була холоднувата, ми їздили сюди в басейн. А ще тут середа - базарний день. Якщо ми прилетіли в понеділок, наш улюблений базар буде аж в неділю, то в середу їдемо сюди.
Їдемо через Ондару в неділю, 2 жовтня. Бачимо - народ на мосту і на набережній тусується, музика грає. Що ж там відбувається?
1.

Що ж там робиться? (8 фото)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Для тих, хто з нами віртуально прогулявся пальмовим раєм,  і хоче ще трошки продовжити задоволення, завершальний пост з поїздки до міста Ельче - невеличка прогулянка по Муніципальному парку. Цей парк майже такий красивий, як сад Huerto del Cura, тільки вхід сюди вільний.
Тим, хто не читав трьох попередніх постів про Ельче, щоб оцінити титанічну працю десятків поколінь, що створили оазис в напівпустелі, рекомендую зазирнути в Дорога туди й назад в Ельче - столицю пальм і взуття (тексту мало, в основному, фото).
Щоб дізнатися цікаві факти з історії і побачити місто, можна зайти сюди: Ельче. Пальми. Місто і музей Palmeral (тексту чимало, фоток теж).
Пальмовий рай - сад Huerto del Cura - найкрасивіше, що ми бачили в Ельче.

1. Погулявши в саду Huerto del Cura, відвідавши музей Пальмералю, пройшовши маршут  по пальмових садах, що називаються іспанською "уерто (Huerto)", валенсійською "орт (Hort)", трохи подивившись на місто, ми повернулись до машини, що стояла на безплатному паркінгу біля муніципальної поліції. Сієста ще продовжувалась. Тиша. Така тиша, що важко повірити , що Ельче - велике місто.  І машин на паркінгу стало вдвічі менше.


Читати далі (21 фото)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Тепер бухати будуть два дні. 8 березня на роботі, жінок вітатимуть. І в цей день звертатися в якісь держустанови - марна справа (хоч офіційно буде робочий день, а значить, зарплатню з наших з вами податків отримуватимуть). А 9 березня бухатимуть вже вдома, і знову за жінок.

Звичайно, по кілька сот чоловік, як завжди, принесуть квіти до кожного пам"ятника Шевченку, але бухатимуть не за нього. І навряд чи потрібний вихідний, щоб принести квіти і почитати вірші.
Взагалі, цікаво, чи є де-небудь вихідний день на честь дня народження видатної особи? Навіть такої, яка є символом нації?
olga_kulaj: (Карпати 2007)
З Новим роком мене і всіх півників!
І нехай нам доведеться якомога менше битися, і почастіше знаходити зернятка!
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Huerto del Cura, ботанічний сад, розташований в місті Ельче, в провінції Аліканте, області Валенсія  - перлина Пальмералю. Назва "Huerto del Cura" означає "Сад здоров'я" або "Лікувальний сад".
Тим, хто не читав двох попередніх постів про  Ельче, щоб оцінити титанічну працю десятків поколінь, що створили оазис в напівпустелі, рекомендую зазирнути в Дорога туди й назад в Ельче - столицю пальм і взуття (тексту мало, в основному, фото).
А щоб дізнатися цікаві факти з історії і побачити місто, можна зайти сюди Ельче. Пальми. Місто і музей Palmeral (тексту чимало, фоток теж).


Читати далі... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Всіх постів про поїздку  в Ельче буде три або чотири. Перший Дорога туди й назад в Ельче - столицю пальм і взуття.

1. В"їжджаємо в місто Ельче - столицю пальм і взуття.
Пальмові гаї, які ростуть на його території, займають близько 15 квадратних кілометрів, входять до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під назвою Palmeral de Elche (Пальмераль). В інших краях подібні  природно-ландшафтні утворення називають оазисами, а в Ельче - Пальмераль. В місті близько 260 тисяч жителів і майже 300 тисяч пальм. І цей оазис в напівпустельному кліматі створено руками людей.


Поїхали з нами (37 фото і 2 відео... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Подорож в м. Ельче, яке називають столицею пальм і взуття, виявилась настільки цікавою і насиченою, а потім я ще й купу інформації про це чудове місце накопала, що вирішила зробити кілька постів.
Взуття нас не цікавило, тому аутлет ми не відвідали. Він забудований взуттєвими фабриками і магазинами при кожній з них. В Ельче виробляється 70% іспанського взуття.
Нас цікавив La Palmerar - пальмові гаї, де пальм більше, ніж жителів (перших 300 тисяч, других 260 тис.), єдині в Європі, сад Huerto del Cura, дама з Ельче, і  якщо встигнемо, муніципальний сад.

Забігаючи наперед, скажу, що ми в захваті від цього міста-оазиса. Викликає величезну повагу обсяг людської праці, коли ще не було ніяких технічних засобів. Люди почали створювати це райське місце в 5-му ст. до н.е., змінивши навіть клімат, а потім, за два тисячоліття, зуміли це зберегти, незважаючи ні на війни, ні які народи і уряди тут панували.

Місто, сади і музей я покажу в наступних постах, буде й відео, а зараз дорога з Денії до Ельче і назад по безплатній трасі через Бенісу, Альтеа, Війяхойосу , повз Бенідорм, Аліканте і Кальп.
Зупинялись в Альтеа і Війяхойосі.


Читати і дивитись далі тут... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Вітаю всіх моїх друзів, що святкують Різдво 7 січня!
Миру вам всім і Господніх благословінь!

1. Покажу вам трохи Катерининську церкву, в якій недавно закінчились реставраційні роботи, з"явився новий дуже гарний іконостас,  і 7 грудня 2016 р. її освятив Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Фото зроблені 1 січня 2017 р.
Кожен, хто в"їжджає в Чернігів з боку Києва, перше, що бачить - цю церкву. Бачите ви її дуже здалеку,  їдете наче просто на неї. Насправді, потім об"їжджаєте її справа, і не полінувавшись повернути голову праворуч, побачите наш Вал і знамениті гармати.

Читати далі... (ще 3 фото) )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Рівень "зрадофільства" зашкалює.
Такі всі специ в макроекономіці, в державному праві, в політології, а самі, скоріш за все й Конституцію ніколи не читали.

Зараз піднявся лемент з приводу 704 грн. єдиного соціального внеску ($26), незалежно від того, є доходи, чи ні. Мовляв, бідні-нещасні підприємці масово пішли закриватися.
А пенсії, на які можна прожити, вони хочуть? Чи хочуть таку як в мене, 1028 грн. (з грудня 1134 грн.)? (Маю на увазі, що цифри можуть бути інші, але з такою ж купівельною спроможністю, як зараз 1134 грн.)
А звідки їм взятися? Взагалі, звідки наповнювати і соціальні фонди, і казну? Адже, "если где-то прибудет, то это значит, что сначала где-то убудет."
І чомусь в мене є підозра, що закриваються ті, хто й так не вів або майже не вів підприємницьку діяльність. Бо навіть не спробувавши попрацювати на нових умовах, зразу закриватись, виглядає досить дивно. Або ситуація як в анекдоті "Працюю в збиток. А чому не закриєшся? - А жити на що буду?"
Аргумент, що масово підуть на біржу і будуть від держави отримувати допомогу, сівши їй на шию, не сприймаю. По-перше у колишніх ФОП допомога буде мала, не така, заради якої можна кинути хоч невеличкий, але заробіток. По-друге, довго в нахлібниках держави вони не будуть, пройдуть навчання, напишуть бізнес-план, отримають допомогу, і - вперед, заробляй. Або після навчання підуть в кондитери чи гіпсокартонщики.

А я пам"ятаю, як 10 років тому сплачувала 200 грн. на місяць, незалежно від того, є дохід, чи ні. А в кінці року, щоб стаж зараховувався рік за рік, ще доплачувала більше 600 грн.
Для уявлення про тодішні ціни, скажу - дачу ми тоді купили за 3000грн.
200 грн. податку в місяць - це $40, стільки ж, як моя нинішня пенсія.

Потім підвищили ставку податків і платила 400 грн. в міс. И коли, за кілька місяців до пенсії, я фактично припинила роботу, і мої доходи були від нуля до 200 грн. на місяць, я брала з чоловікової зарплати і платила 400 грн. кожен місяць, заради стажу. Як відчувала (порахувати стаж самій нереально), до моїх 55 років набралось його 30 років і 21 день. Хоч фактично його на 3 роки більше, але чомусь 12 років ФОП дали 9 років стажу.
І не скиглю.

А багато хто (в т.ч., хто щиро ненавидить пуйла) хоче все і відразу. Ну, не буває так! У поляків хоча б запитайте.
Може я в рожевих окулярах, може в мене склянка наполовину повна, але зміни на краще йдуть. І якби кожен спочатку з себе запитав...
Бо дуже я побоююсь, щоб не повторився 1918 рік. Саме через те за 70 років нас відкинуло на 300, що різні лідери тягли ковдру України кожен на себе.
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Коли підбивати підсумки, як не в новорічну ніч?
Рік був не такий багатий на подорожі, як хотілося б, але дещо, все-таки, було.

Читати далі...(43 фото) )

Profile

olga_kulaj: (Default)
olga_kulaj

September 2017

S M T W T F S
     12
34 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Syndicate

RSS Atom

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 11:00 pm
Powered by Dreamwidth Studios