olga_kulaj: (Карпати 2007)
Цікаво, а ті патріоти й "патріоти", що блокують вивезення українського вугілля з окупованих територій, вже всі відмовились від мобільного зв'язку?
Бо ж в Україні всі оператори російські або частково російські.
Маю великі сумніви. Бо це ж собі, коханим, невдобства. Та й піару не буде..
olga_kulaj: (Карпати 2007)
До закінчення місяця, а отже, і нашого з чоловіком економічного експерименту, залишилось 6 днів. З грошей, що виділили на харчі, залишилось 105 грн.

Мабуть, не вкладемось в ліміт гривень на 50-70.
Бо, крім хліба й молока, треба буде разок сметану купити (400 г), і найдешевші (не рахуючи яблук) фрукти - акційні апельсини по 20-23 грн. за кг. І без сиру я жити не можу, отже, завтра купимо бринзи або сулгуні на 40-45 грн.
Напекла сьогодні дуже простенького печива, рецепт годиться навіть для тих, хто збирається посту дотримуватись.Далі - тут ( і одне фото)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Ондара - невелике містечко, всього 6500 жителів. Навесні, коли вода в морі була холоднувата, ми їздили сюди в басейн. А ще тут середа - базарний день. Якщо ми прилетіли в понеділок, наш улюблений базар буде аж в неділю, то в середу їдемо сюди.
Їдемо через Ондару в неділю, 2 жовтня. Бачимо - народ на мосту і на набережній тусується, музика грає. Що ж там відбувається?
1.

Що ж там робиться? (8 фото)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Для тих, хто з нами віртуально прогулявся пальмовим раєм,  і хоче ще трошки продовжити задоволення, завершальний пост з поїздки до міста Ельче - невеличка прогулянка по Муніципальному парку. Цей парк майже такий красивий, як сад Huerto del Cura, тільки вхід сюди вільний.
Тим, хто не читав трьох попередніх постів про Ельче, щоб оцінити титанічну працю десятків поколінь, що створили оазис в напівпустелі, рекомендую зазирнути в Дорога туди й назад в Ельче - столицю пальм і взуття (тексту мало, в основному, фото).
Щоб дізнатися цікаві факти з історії і побачити місто, можна зайти сюди: Ельче. Пальми. Місто і музей Palmeral (тексту чимало, фоток теж).
Пальмовий рай - сад Huerto del Cura - найкрасивіше, що ми бачили в Ельче.

1. Погулявши в саду Huerto del Cura, відвідавши музей Пальмералю, пройшовши маршут  по пальмових садах, що називаються іспанською "уерто (Huerto)", валенсійською "орт (Hort)", трохи подивившись на місто, ми повернулись до машини, що стояла на безплатному паркінгу біля муніципальної поліції. Сієста ще продовжувалась. Тиша. Така тиша, що важко повірити , що Ельче - велике місто.  І машин на паркінгу стало вдвічі менше.


Читати далі (21 фото)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Тепер бухати будуть два дні. 8 березня на роботі, жінок вітатимуть. І в цей день звертатися в якісь держустанови - марна справа (хоч офіційно буде робочий день, а значить, зарплатню з наших з вами податків отримуватимуть). А 9 березня бухатимуть вже вдома, і знову за жінок.

Звичайно, по кілька сот чоловік, як завжди, принесуть квіти до кожного пам"ятника Шевченку, але бухатимуть не за нього. І навряд чи потрібний вихідний, щоб принести квіти і почитати вірші.
Взагалі, цікаво, чи є де-небудь вихідний день на честь дня народження видатної особи? Навіть такої, яка є символом нації?
olga_kulaj: (Карпати 2007)
З Новим роком мене і всіх півників!
І нехай нам доведеться якомога менше битися, і почастіше знаходити зернятка!
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Huerto del Cura, ботанічний сад, розташований в місті Ельче, в провінції Аліканте, області Валенсія  - перлина Пальмералю. Назва "Huerto del Cura" означає "Сад здоров'я" або "Лікувальний сад".
Тим, хто не читав двох попередніх постів про  Ельче, щоб оцінити титанічну працю десятків поколінь, що створили оазис в напівпустелі, рекомендую зазирнути в Дорога туди й назад в Ельче - столицю пальм і взуття (тексту мало, в основному, фото).
А щоб дізнатися цікаві факти з історії і побачити місто, можна зайти сюди Ельче. Пальми. Місто і музей Palmeral (тексту чимало, фоток теж).


Читати далі... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Всіх постів про поїздку  в Ельче буде три або чотири. Перший Дорога туди й назад в Ельче - столицю пальм і взуття.

1. В"їжджаємо в місто Ельче - столицю пальм і взуття.
Пальмові гаї, які ростуть на його території, займають близько 15 квадратних кілометрів, входять до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під назвою Palmeral de Elche (Пальмераль). В інших краях подібні  природно-ландшафтні утворення називають оазисами, а в Ельче - Пальмераль. В місті близько 260 тисяч жителів і майже 300 тисяч пальм. І цей оазис в напівпустельному кліматі створено руками людей.


Поїхали з нами (37 фото і 2 відео... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Подорож в м. Ельче, яке називають столицею пальм і взуття, виявилась настільки цікавою і насиченою, а потім я ще й купу інформації про це чудове місце накопала, що вирішила зробити кілька постів.
Взуття нас не цікавило, тому аутлет ми не відвідали. Він забудований взуттєвими фабриками і магазинами при кожній з них. В Ельче виробляється 70% іспанського взуття.
Нас цікавив La Palmerar - пальмові гаї, де пальм більше, ніж жителів (перших 300 тисяч, других 260 тис.), єдині в Європі, сад Huerto del Cura, дама з Ельче, і  якщо встигнемо, муніципальний сад.

Забігаючи наперед, скажу, що ми в захваті від цього міста-оазиса. Викликає величезну повагу обсяг людської праці, коли ще не було ніяких технічних засобів. Люди почали створювати це райське місце в 5-му ст. до н.е., змінивши навіть клімат, а потім, за два тисячоліття, зуміли це зберегти, незважаючи ні на війни, ні які народи і уряди тут панували.

Місто, сади і музей я покажу в наступних постах, буде й відео, а зараз дорога з Денії до Ельче і назад по безплатній трасі через Бенісу, Альтеа, Війяхойосу , повз Бенідорм, Аліканте і Кальп.
Зупинялись в Альтеа і Війяхойосі.


Читати і дивитись далі тут... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Вітаю всіх моїх друзів, що святкують Різдво 7 січня!
Миру вам всім і Господніх благословінь!

1. Покажу вам трохи Катерининську церкву, в якій недавно закінчились реставраційні роботи, з"явився новий дуже гарний іконостас,  і 7 грудня 2016 р. її освятив Патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет. Фото зроблені 1 січня 2017 р.
Кожен, хто в"їжджає в Чернігів з боку Києва, перше, що бачить - цю церкву. Бачите ви її дуже здалеку,  їдете наче просто на неї. Насправді, потім об"їжджаєте її справа, і не полінувавшись повернути голову праворуч, побачите наш Вал і знамениті гармати.

Читати далі... (ще 3 фото) )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Рівень "зрадофільства" зашкалює.
Такі всі специ в макроекономіці, в державному праві, в політології, а самі, скоріш за все й Конституцію ніколи не читали.

Зараз піднявся лемент з приводу 704 грн. єдиного соціального внеску ($26), незалежно від того, є доходи, чи ні. Мовляв, бідні-нещасні підприємці масово пішли закриватися.
А пенсії, на які можна прожити, вони хочуть? Чи хочуть таку як в мене, 1028 грн. (з грудня 1134 грн.)? (Маю на увазі, що цифри можуть бути інші, але з такою ж купівельною спроможністю, як зараз 1134 грн.)
А звідки їм взятися? Взагалі, звідки наповнювати і соціальні фонди, і казну? Адже, "если где-то прибудет, то это значит, что сначала где-то убудет."
І чомусь в мене є підозра, що закриваються ті, хто й так не вів або майже не вів підприємницьку діяльність. Бо навіть не спробувавши попрацювати на нових умовах, зразу закриватись, виглядає досить дивно. Або ситуація як в анекдоті "Працюю в збиток. А чому не закриєшся? - А жити на що буду?"
Аргумент, що масово підуть на біржу і будуть від держави отримувати допомогу, сівши їй на шию, не сприймаю. По-перше у колишніх ФОП допомога буде мала, не така, заради якої можна кинути хоч невеличкий, але заробіток. По-друге, довго в нахлібниках держави вони не будуть, пройдуть навчання, напишуть бізнес-план, отримають допомогу, і - вперед, заробляй. Або після навчання підуть в кондитери чи гіпсокартонщики.

А я пам"ятаю, як 10 років тому сплачувала 200 грн. на місяць, незалежно від того, є дохід, чи ні. А в кінці року, щоб стаж зараховувався рік за рік, ще доплачувала більше 600 грн.
Для уявлення про тодішні ціни, скажу - дачу ми тоді купили за 3000грн.
200 грн. податку в місяць - це $40, стільки ж, як моя нинішня пенсія.

Потім підвищили ставку податків і платила 400 грн. в міс. И коли, за кілька місяців до пенсії, я фактично припинила роботу, і мої доходи були від нуля до 200 грн. на місяць, я брала з чоловікової зарплати і платила 400 грн. кожен місяць, заради стажу. Як відчувала (порахувати стаж самій нереально), до моїх 55 років набралось його 30 років і 21 день. Хоч фактично його на 3 роки більше, але чомусь 12 років ФОП дали 9 років стажу.
І не скиглю.

А багато хто (в т.ч., хто щиро ненавидить пуйла) хоче все і відразу. Ну, не буває так! У поляків хоча б запитайте.
Може я в рожевих окулярах, може в мене склянка наполовину повна, але зміни на краще йдуть. І якби кожен спочатку з себе запитав...
Бо дуже я побоююсь, щоб не повторився 1918 рік. Саме через те за 70 років нас відкинуло на 300, що різні лідери тягли ковдру України кожен на себе.
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Коли підбивати підсумки, як не в новорічну ніч?
Рік був не такий багатий на подорожі, як хотілося б, але дещо, все-таки, було.

Читати далі...(43 фото) )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Печу торт. Слухаю радіо. В тому числі, обласне. Проводять опитування на вулицях, чим запам"ятався рік, що минає, і що очікують від нового. Чоловік шість-сім висловилось.
Печалька.
Відповіді типу: "рік був як рік, нічого особливого ", "рутина, работа, опять работа" і ще щось в такому дусі. Один чоловік сказав, що загалом, плани здійснились, дачу поремонтував і взагалі....
Чого чекають? - кілька чоловік відповіло, що "підвищення зарплат", "покращення життя" і т.п. Одна сказала, що "главное - счастья, будет счастье - будет все!" (Що вона мала на увазі?).
І лише один, судячи з голосу, немолодий чоловік, сказав, що чекає  в Новому році миру.
Тобто, більшість не розуміє взаємозв"язку між зарплатою і війною, між покращенням життя і миром?

І щодо тих, в кого "рік як рік, нічого особливого (чи цікавого)"
Ще кілька слів... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Кажете, Самбул - місто контрастів? - Ну, ну... Чернігів аніскілечки не гірший.

1. В цьому році міська влада витратила кілька мільйонів гривень  на спорудження двох нових фонтанів. До осені встигли.
Почули ми з чоловіком, що в нас з"явився зимовий фонтан (на місці одного з літніх), і пішли подивитися і на нього, і на ялинку на Красній площі.
Виявився він дуже красивим. Навіть в робочий день тут  є глядачі. Хто милується вогниками, що біжать по трубках, хто фотографується...

Прогулятися з нами... (ще 20 фото) )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Дуже подобаються нашій сім"ї  магазини ІКЕА. В першу чергу, клієнтоорієнтованістю, я б сказала, сімейністю. А також цінами, скандинавським стилем, і багато чим іншим. Тому нам дуже шкода, що в Україні її досі нема. Чому - розповім далі. Дочка кілька разів була в ІКЕА, в польській, іспанській,  ще в якійсь, привозила мені рамочки для рукоділля, а ми з чоловіком не були ні разу. І от - нагода.
(В розмові нерідко кажуть  Ікея, з Ікеєю, ікеївське... Для спрощення і я буду так писати.)

1. Це був той самий дощовий і штормовий день, коли ми поїхали у Валенсію заради Ікеї і Декатлона.

Зробити віртуальну екскурсію по Ікеї. (обережно, трафік, 67 фото) )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Але особливо феєричне їх обговорення. Тільки не думайте, що то сарказм, вони на повному серйозі.
 Власниця сторінки - Тетяна Тарасова,  нік - Vladikana .
Ці "новини" розміщено кілька годин тому, так що захочете поіржати, заходьте до неї  пізніше, там налетять коментаторки. Українки туди вже не  лізуть.
1.От перша "новина":


2. А ось як це коментують. Обнять і плакать.

Ще 4 скріни (обняти і плакати)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Перша "ода" Декатлону тут, написана ще в 2013 році.
Є у мене мрія - щоб в Україну зайшли торгівельні мережі Decathlon і ІКЕА.  І щоб ціни були відповідні, а не вдвічі дороже, ніж в ЄС (бо такого мита накрутять...). Про ІКЕА буде наступний пост.
А сьогодні, 28 вересня, був єдиний з 16-и днів, коли ми не плавали в морі, бо зранку почався шторм і злива.


Читати і дивитись 17 фото тут... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
Полтора года назад мы ходили по горам возле селения Сагра (Sagra). Была весна, цвел боярышник, все благоухало и щебетало. Видели маршрут через Тормос, видели в селе стрелку, что по автодороге туда 1 км.
В этом году 1 октября , накупавшись в море, решили после обеда съездить   в Тормос, чтобы оттуда пойти в горы. От места нашей дислокации ехать чуть больше 20 км.
В инете я видела из Тормоса горные маршруты, на сьерра Мигдия и на другие направления.
1. Въехали мы в село в 15 час. 15 мин.


Гулять с нами и узнать интересные факты (45 фоток)... )
olga_kulaj: (Карпати 2007)
В нашій родині про голод 1933 року не розповідали. Чи то забулося за давністю, чи то він Ізюмського району Харківської області так не торкнувся, як, наприклад, Черкащини чи Вінничини. А може, тому, що мій дідусь працював у райцентрі на заводі, а не в колгоспі, як бабуся, і можливо, якусь пайку приносив...
Запитати вже нема в кого. В 1933 році моя бабуся вперше стала мамою, народила сина (він кілька років тому помер), моя мама була другою дитиною з чотирьох.
А от про голод 1946-47 років нерідко згадували і мама, і бабуся, бо дуже врізався він їм в пам"ять, і коли вони нам про це розповідали,  від тої "голодовки сорок сьомого" пройшло всього 18 -20 років.

1. Меморіал у Києві, присвячений пам"яті жерв голодоморів.

Читати далі... )

Profile

olga_kulaj: (Default)
olga_kulaj

June 2017

S M T W T F S
    123
45678910
11121314 151617
18192021222324
252627282930 

Syndicate

RSS Atom

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 28th, 2017 05:02 pm
Powered by Dreamwidth Studios