olga_kulaj: (Карпати 2007)
[personal profile] olga_kulaj
Перша частина фотозвіту про прес-тур до ділових жінок Ніжина, де я розповідала про відвідини Дому моделей Verba і фабрики м"яких іграшок "Копиця", тут .
Далі в нас за планом - Дитяча хореографічна школа, єдина в області.  (Потім - ще два об"єкти).

1. В школі навчається 250 дітей.
 Ці дівчатка затанцювали нам танець про доброго жука. Гарно, легко, весело.

2. Відео цього танцю, 32 сек. Посилання на YouTube


3. Директор школи - відмінник освіти, заслужений працівник культури України, Галина ЛЬвівна Тимошенко з любов"ю розповідає про свій навчальний заклад, яким вона керує з моменту його відкриття. А засновано школу на базі танцювального ансамблю "Ритм", якому вже 37 років,  в 1994 році. Пані Галина має хореографічну освіту, любить свою справу, тому й розповідає про своє дітище захоплено і з гордістю. І є чим пишатися - учні школи виступали у 18 країнах, здобули 6 гран-прі на українських і міжнародних конкурсах.
Школа веде навчання за чотирма хореографічними напрямками - класичний, народний, спортивно-естрадний і бальний.
А ще в школі викладають музику по класу баяна, скрипки, фортепіано...  Заклад виховав чотири дитячих зразкових аматорських колективи "Ритм", "Шанс", вокальну студію "Автограф", "Квіти України (народно-сценічний танець).
Школа за 14 років випустила близько трьохсот творчих особистостей, п"ятдесят з яких навчалися чи навчаються в мистецьких навчальних закладах, чимало працює за кордоном.


4. Всі "при дєлє", хтось з апаратурою, а я - з..."маємо те, що маємо". Це ми в дзеркалі танцювального класу. До речі, всі танцювальні класи обладнані за вимогами стандартів для таких закладів. В одному з них на стіні висить монітор, ми на ньому бачили, який саундтрек зараз грає. Але його використовують і для підвищення якості навчання. Заняття записується на камеру, на настуному уроці йде розбір помилок.


5. А ці милі дітки - просто справжні професіонали.


6. Подивіться, як артистично танцюють.
Відео, 1хв. 20 сек. Посилання на YouTube


7. Чудові учні чудової вчительки.


8. Школа державна. Батьки платять за навчання дітей по 100 грн. на місяць. Вони ж є основними спонсорами закордонних поїздок. Іноді меценати дарують музичні інструменти чи інше обладнання. Але школа й сама намагається заробляти гроші.
І цей  просторий тренажерний зал - одне з джерел надходження коштів. Сюди ходять не лише учні школи і їхні батьки, а й звичайні ніжинці.
А ще, коли в Ніжині проходять концерти вихованців школи, квитки продаються дуже успішно,незважаючи на те, що вони, як для райцентра, не дуже дешеві, по 30-50 грн.,. . А дітки, виступаючи, знають, що вони заробляють на підвищення престижу школи.


9. Стараннями батьків, дітей і педколективу школи тут створено музей старовинного костюма і побуту, що отримав статус народного. Розмістився він в двох кімнатах.


10. Тут самих лише рушників близько сотні, а загалом, більше п"ятисот експонатів.


11. Можна замовити екскурсію. А опікується музеєм от така гарна дівчина - випускниця хореографічної школи.


12.


13. А це - прекрасно обладнаний клас шумового оркестру.


14.


15. Глечики і чавуни - не лише для антуражу, це музичні інструменти.


16. Ось як гарно на них грає керівник шумового оркестру, Шматок Марина:
Відео, 16 сек. Посилання на YouTube17. Відео "Ой, джигуне, джигуне..." на ксилофоні,10 сек. Посилання на YouTube18. Цю "Ямаху" подарували спонсори. І учні молодших класів виконали для нас кілька творів.


Відео, "Поделись улыбкою своей..." 33 сек. Посилання на YouTube19.


20. Ансамбль скрипалів, що виступає і на міжнародному рівні.


21. Для нас скрипальки заграли бадьору мелодію про мандрівку з осликом. Відео, 26 сек.

Посилання на YouTube


Вийшовши з хореографічної школи, я подумала, що в нас склалися певні стереотипи щодо   життя в маленьких містах і містечках.  Багато хто думає, що там майже нема мистецького життя, що воно зосередилось в столиці.
А тут воно вирує.
В столиці - шоу-бізнес, а тут - мистецтво, що цінується на міжнародному рівні.
Сайту хореографічної школи чи сторінки у Фейсбуці я, на жаль, не знайшла. Є лише сторінка "В контакте" Там є анонси концертів.

22. Нашою четвертою локацією став заклад, що раніше називався школою-гімназією № 16, а зараз - Ніжинський навчально-виховний комплекс "Престиж".
Ця молода енергійна жінка - директор цього експериментального навчального закладу, Валентина Градобик.
На фото - інтерв"ю бере журналіст Вікторія Сидорова. Поодаль стоїть помічник народного депутата, що чимало допоміг цій школі, багаторічна голова Ніжинської Ліги «Ділова жінка», Тамара Стратилат. Вона й супроводжувала нас в поїздці по Ніжину. Якщо коротко - це справжній лідер і патріотка, більше розкажу далі.
Новизна школи в тому, що тут створено дошкільну групу, потім іде школа, далі - гімназія. От такий безперервний процес навчання, як в Європі.


23. Дитсадкову групу створено всього місяць тому. В ній двадцять чотири дитини. Наймолодшій 3 роки і 7 міс., найстаршому 4 роки і 2 міс.


24. Дітки нам показали репетицію до  8 Березня. Всього місяць вони разом, а вже так злагоджено танцюють і співають (як для їхнього віку). Посилання на YouTube25. А це мене здивувало і нагадало "Спасибо Партии родной!" Дітки - молодці, душевно прочитали похвалу держслужбовцям, що виконують свої обов"язки, але хтось же з дорослих написав цю оду депутату і меру.
От тому я й кажу, що декомунізація - це не перейменувати вул. Папанінців чи проспект Дружби народів, декомунізацію треба проводити в головах.
Посилання на YouTube26. Але то була зовсім крихітна "ложка дьогтю", яка не зіпсувала загального враження.
Ось ігрова кімната.


27. Простора спальня. На запитання, чи не бояться малі діти спати на двоповерхових ліжках, директор закладу відповіла, що навпаки, прагнуть спати на другому поверсі.


28. І туалет для дошкільної групи пристойний.


29. Далі - власне школа-гімназія.
Пані Валентина протягом екскурсії неодноразово наголошувала на необхідності виховання в дітях патріотизму і гідності.
І школа багато для цього робить. З самого початку антитерористичної операції вчителі, батьки і діти спочатку приносили консервовані  і інші продукти, потім стали готувати борщові заправки, надавати нашим захисникам іншу допомогу. На цьому стенді справа внизу в танкістському шоломі - вчитель цієї школи, що зараз захищає Вітчизну.


30.


31. Ця ділова й цілеспрямована жінка-керівник ще й дуже скромна. Не від неї ми дізнались про те, що її нагороджено народною медаллю "За гідність та патріотизм".
Вона дуже не хотіла з нею фотографуватись, бо не вважає, що нагородили особисто її. Пані Валентина каже, що навіть додому нагороду не відносить, тримає на роботі, бо вважає, що це нагорода всього колективу - педагогів і батьків. На жаль, не можу вам передати емоції, з якими вона говорила про батьків. Це - щире захоплення і вдячність. Ця людина знає, що таке війна, бо її батько загинув в Афганістані.


32. В школі зараз триває акція "Моє родинне дерево". Тут більше сотні робіт. Участь - добровільна.  Родинні дерева створюють учні різного віку, в різних техніках, іноді самі, іноді з допомогою батьків. І скільки тут фантазії!


33.


34.Ось внизу зліва - прабабуся, колишня вчителька цієї школи, справа, вище, - бабуся, Тетяна Володимирівна, зараз викладає в цій же школі.  Далі - мама, тітка, дядько - випускники школи, Алевтина зараз тут навчається, а на Сашу  тут чекають, коли підросте.


35. І от ми в актовому залі навчального закладу. Тут з з діяльністю Ніжинської міської молодіжної громадської організації «Клуб «АртМодельСтудія», що працює на благодійних засадах і підтримує обдарованих дітей, дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей, нас познайомила її керівник Ірина Кириченко. Вона розповіла, що велику увагу організація приділяє "творчості, об’єднанню дітей і молоді, організації змістовного дозвілля, формуванню загальної культури в нашому місті".
Організація стала ініціаторами таких творчих проектів, як «Формула творчості», «Перлина Ніжина», «Красуня Ніжина», співорганізаторами конкурсів «Талант року», «Жінка року», «Пані Ніжина», благодійних акцій «Подаруй дитині посмішку», «Доньки-матері», «Діти за мир», «Намалюй дитині радість» і багатьох інших.

Клуб «АртМодельСтудія» працює з молоддю за такими напрямками: школа моделей, школа ведучих, творчі майстерні і ін.
Але особливою гордістю клубу є театр моди «Перлина". Якби я тут перерахувала всі їхні перемоги, то це зайняло б 10-15 рядків. Скажу лише, що в 2016 році вони перемогли на трьох міжнародних конкурсах, що проходили в Києві.

І тут нам показали дефіле з колекцією Аліни Синяк, що здобула Гран-прі Національного дитячого конкурсу моделей і дизайнерів UkraineFashionKids «Цвіте ясен цвіт» (березень 2016 року). Аліні 16 років, на фото вона посередині в довгому платті з рожевими квітами. А знаєте, з чого квіти? - З кукурудзиння. Аліна закінчила школу флористів і застосувала ці знання в створенні колекції. А тканина, з якої пошиті сукні, - мішковина. І вся колекція прекрасна.


36. відео дефіле Посилання на YouTube37. Тут - сайт Клубу «АртМодельСтудія»,


38. Ще одна колекція "Вlack and white" ("Чорне й біле"), авторка її - третя справа.


39. Авторку звати Марійка, навчається в п"ятому класі. (на жаль, я не дочула прізвище)


Покидала я навчальний комплекс з думкою, що якби я була дитиною, то хотіла б тут навчатись.
Тут - сайт Ніжинського навчально-виховного центру "Престиж". Є в нього і сторінка на Фейсбуці.

40. Будівництво в Ніжині не завмерло. Зі шкільного подвір"я видно, як працюють два крани на будівництві житлового будинку. А спортивний майданчик, що трохи видно  на передньому плані, недавно обладнаний за підтримки народного депутата.


41. І от останній об"єкт нашого прес-туру - бізнес Марини Соловей. Сама вона була в Києві, тому екскурсію проводила її сестра Наталія, яка про себе скромно відмовчувалась, "бо сьогодні ж я презентую сестру". А виявилось, що й вона - бізнес-леді, в неї - перкукарні (салони краси). Дуже мила, доброзичлива і енергійна жіночка розповіла нам історію сестриного бізнесу.
Сестри  виросли звичайнії сім"ї, мама -офіціантка, тато - військовий.
Марина 10 років їздила в Індію за товаром, торгувала, в основному, канцтоварами. Зібравши деякий стартовий капітал, відкрила магазин "Золото" та ювелірний бутик в ДП "Критий ринок Прогрес".
Магазин "Золото" знаходиться між двома кафе, які відкрила пані Марина, - "Соло" і "Джек-Пот". Це в самому центрі Ніжина, на площі Івана Франка.
Це - кафе "Соло", яке Марина Соловей збудувала з нуля. Друге кафе - в орендованому напівпідвальному приміщенні, з якого перед початком будівельних робіт вивезли кілька КамАЗів сміття.
Сюди заходиш і відразу наче в джунглі попадаєш.  Мені сподобалось. Далі йдемо вниз.


42. Навіть в туалеті оригінальна інсталяція у відповідності до назви кафе.


43. Інтер"єри позиціонуються, як виконані в прованському стилі...


44. Але на мій погляд, яскраві паперові ківти і в цьому кафе, і в кафе " Джек-Пот", не вписуються в цю концепцію, створюють дисонанс. Можливо, це було якесь свято, і ці квіти - тимчасові?


45. А тут -  "Джек-Пот", і дерево, прикрашене декоративними шпаківнями і світильниками, - майже візитівка цього кафе. Туристу біля нього хочеться сфотографуватись. Пані Марина не лише бізнес-леді, а й меценат. Вона вболіває за популяризацію Ніжина як туристичного центру, підтримала видання книги «Ніжин історичний». А ще профінансувала заміну асфальту плиткою на тротуарі біля будинків 2а та 2б по вул. Гоголя, прикрасила будинок в центрі міста святковою ілюмінацією з гербом України.


46.Тут на нас чекає обід, так що в мене є можливість оцінити кухню.


47. Паперові квіти прибрати - і справжній прованський стиль.


48. Є тут такі затишні куточки.


49. Порції чималі (друзі-мандрівники, майте на увазі). І салат, схожий на "олів"є, і відбивна з грибами під сиром були дуже смачні. А ще  сподобався узвар, фрукти для якого виростили самі сестри, Марина і Наталія. Вирощують їх на дачі, мають велику сушилку, і виходить така смакота.
Гарячі напої ми замовляли різні - хто капучіно, хто еспресо, хто чай зелений, хто чорний. Кожному сподобався напій, мені теж. Я замовляла фруктовий чай. За обід - подяка!
Докладне меню є на сайті обох кафе.
Саме за столом нам вдалося поговорити з пані Тамарою Стратилат про діяльність Ніжинської Ліги "Ділова жінка".
Виявилось, що в нього входить 150 жінок-підприємців і керівників. В тому числі всі п"ятеро, в яких ми сьогодні побували.
Обов"язкових внесків нема, але коли знадобилось зібрати на щось потрібне  для наших захисників 20 тисяч грн., кинули клич, і зібрали за кілька днів. Тут пані Наталія сказала, що в Ніжині люди добрі, жалісливі, тому своїй армії допомагають.

Виявляється, допомагати почали ще навесні 2014 року, коли ніхто не знав, яких масштабів набере ця війна. Бо відправляли в АТО ніжинців - от і допомагали своїм. Проводили загально міські акції "Олів"є для бійців", паски пекли і все це відвозили в зону бойових дій. І зараз не залишаються осторонь.
Не словами, а справами  ділові жіночки Ніжина допомагають і рідному місту, і Україні.


50. І погода гарна, і місто хороше, а особливо - люди, які його таким роблять. З гарним настроєм я покидаю Ніжин. Приїду сюди ще в квітні або травні, щоб познайомитись з його архітектурно-істричною спадщиною.


51.


From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

olga_kulaj: (Default)
olga_kulaj

September 2017

S M T W T F S
     12
34 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 10:46 pm
Powered by Dreamwidth Studios