olga_kulaj: (Карпати 2007)
[personal profile] olga_kulaj
Мабуть, всім відомо, що іспанці люблять святкувати. Ось мій фоторепортаж зі свята, традиційного для Валенсійської автономії, Фальяс (Файяс, Fallas), багато фоток, яке святкують 15-19 березня, і через яке вже зараз зріс попит на авіаквитки у Валенсію, а місцеві жителі  бронюють собі житло на кілька днів в приміській зоні, щоб мати змогу виспатись. Туристи на свято їдуть і з-за кордону, і з інших регіонів Іспанії.
З вищесказаного зрозуміло, що святкують дуже шумно, і не один день.

Гандія від нас в 21км, але іноді ми чули звідти стрілянину (фейєрверки). Про свято дізнались з тиждень тому, побачивши на супермаркеті Carefour (Карфур) інформацію про те, що в якісь дні він не буде працювати у зв"язку з міським святом.
Пошукали в інеті - все, що зрозуміли, щось типу дня міста, святкується чотири дні, і щоденна програма така насичена, що незрозуміло, коли ті люди сплять. Починається святкування десь о 10 год. ранку, закінчується близько 3 год. ночі, тиша - на час сієсти, з 14 до 17 год. Концерти, виставки, ярмарок, флеш-моби, вистави на вулицях, атракціони і багато інших радостей.

В різних точках одночасно йдуть різні заходи. Щовечора вивозять скульптуру якогось святого.
Тоді ми ще не знали, кому свято присвячене. Розповім далі.
3 жовтня, в передостанній день фієсти, над вечір, ми поїхали в Гандію.
(Fiesta -свято, Feria -ярмарок, зазвичай проходить одночасно фієста і ферія).

1. Запаркувались ми відносно недалеко від центра і пішли шукати місця святкування.2. Стає зрозумілим напрямок руху людей.


3. От ми й на головній алеї. На святі побачимо чимало людей в інвалідних візках. Не тому, що там високий відсоток інвалідів. А тому, що святкують ВСІ - і ті, хто вже не може ходити (або може, але такі навантаження, як свято, легше переносить у візку), і ті, хто ще не навчився, тому дитячих колясок там було теж багато. До того ж, там середня тривалість життя на 14-16 років довша, ніж в нас, тому літніх людей чимало.
В нас, на жаль, люди фізично немічні (інваліди чи старики) далеко не всі мають можливість вийти з дому. Тому ми їх і не бачимо.


4.


5. Прийшов чувак, поклав чемодан і почав пантоміму. Відразу знайшлися глядачі, і всім весело.


6. А цю пантоміму, поставлену дуже якісно, нам не дозволило повнюстю зрозуміти наше погане знання історії Іспанії.
Солдати в формі, схоже, що часів Першої світової війни, спочатку видурнювались дуже смішно і глядачі щиро веселились. Зліва, біля таратайки, схожої на машину початку 20-го ст., солдат в якомусь шоломі, наче кайзерівської армії. В того, що посередині, іспанський прапор в руках, в того, що справа - схоже, що італійський.

Потім один порвав у другого прапор, той відповів тим же, ще й потоптав...


7. І почалась трагедія.
На відео, 41 сек., звучить прекрасна мелодія, яку виконує  чудовий жіночий голос. Згадався Донбас у квітні 2014 р.


8. А ці три хлопчики, що пісяють, мають живі голови дорослих чоловіків. На фото не видно струменів, на відео є, поливають щедро, але виставляти не буду.


9. Вздовж вулиці - ярмарок артесано (Artesano -продукція ручної роботи). На передньому плані - інжирний і фініковий хліб.


10.


11.


12. Оскільки до 20 год., коли будуть вивозити святого, ще є час, прямуємо в парк атракціонів. Його розмістили за мостом через річку Серпіс.


13. Діти катаються на скульптурі, схожій на серп і молот.


14. Людей іде через міст дуже багато.


15. От ми й в парку розваг.


16. Музика там дуже гучна. Говорити неможливо.
В багатьох місцях - лотерея. 4 квитки - 2 євро.


17. Перевіряють свої виграші (програші).


18. Дуже апетитні запахи.


19. Тут якраз йде розіграш лотереї.


20. Атракціонів яких тільки нема.


21. Он, бачите, тільки ноги стирчать вгорі. Бачили ми обличчя пасажирів того атракціону після "приземлення". Досить нещасні. Бо "ковбасило" їх в різних площинах не слабо.


22. Після того, що зліва, теж. Але більшість не настільки екстремальні.


23. Було кілька подібних тирів, де дротиками, що стоять в стакані, треба пробити кульку.


24. І для дітей повно розваг.


25.


26. Туррон - місцеві солодощі, найвідоміший завод - в місті Xixona, але є й чимало майстерень артесано. Головний інтредієнт - подрібнений мигдаль, а до нього додають цукор, мед, шоколад, різні види горіхів... За консистенцією більшість турронів нагадують халву, смак інший.
Ми в 2013 році були в Іспанії в листопаді, коли туррони почали масово з"являтися в супермаркетах, спробували і яєчний, дуже ніжний. В основному туррон - сезонний продукт, випускається до Різдва і  Нового року.


27.


28.Чим цей батут відрізняється від подібних, що встановлюють в нас, побачите на відео, 34 сек.


29.


30. Повертаємось в місто. Тут вздовж вулиці різні компанії рекламують свої послуги.
Це - анонс весільного ярмарку.


31. Зверніть увагу, що на багатьох фото видно такі прикраси вулиць. Кілометраж таких гірлянд чималий, зробити їх і розвісити - теж праця.
Одного разу в маленькому містечку Бокайрент ми стали свідками цього процесу.

Дівчина розтягла гірлянду, значно довшу, ніж тут, через всю проїжджу частину широкої вулиці, просто на бруківці. Під"їжджають машини і не їдуть по гірлянді, а зупиняються. Дівчина піднімає гірлянду, перекидає її через легковик, не з першого разу. Сміється дівчина, сміється водій... готуються до свята. Так само з наступною машиною. І всім весело.

Навіть в невеличких селах ми помічали гірлянди після Дня Іспанії і Дня Валенсії (а вони йдуть підряд, тому вся Іспанія святкує 2 дні, а Валенсія, 3-4).


32. Що тут тільки не продається - і кошики, і вироби з деревини оливи, і чаї...
Схоже, що справа - полуничний чай. El Te -  в перекладі"чай","Fresa" -полуниця.


33. Лікарські трави і рекламні буклетики що від чого. На купі лаванди напис Dolor de cabeza (головний біль). Далі - якась мальва від синуситу.


34. Бачите, скільки гірлянд? І це не на одній вулиці.


35. З якою увагою кухар, що зліва на фото, слухає покупця... А той, що правіше, люб"язно посміхається, обслуговуючи сиву сеньору. Третій буде ближче, через одне фото. От приблизно такий настрій у всіх, і в нас теж.


36.


37. Симпатичний паельєро. І паелья апетитна. І яєшня з шинкою теж.


38. Аж ось галас припиняється, люди починають спілкуватись тихо, поступово звільняють проїжджу частину і вишиковуються вздовж неї. На соборі починають бити дзвони.


39. Посилання на відео , 23 сек.

40. Далі йдуть барабанщики. Атмосфера стає все урочистішою.


41. А на цьому відео (1хв. 22 сек.) після того, як я вибачилась перед немолодою жіночкою, що стояла поперед мене, за те, що мало не коло її вуха тримаю фотоапарат, чути, як я кажу "сой де Укранія, еста інтересан" ("я з України, це цікаво", вона відповіла "кларо, кларо, компренде"  (ясно, ясно, розумію) і виставила мене поперед себе, щоб я могла зняти. Яка добра тітонька!
(треба казати "інтересанте", наголос на "а")
Вона ж мені й відповіла, на честь кого свято - на честь покровителя Гандії San Francisco Borja (Святий Франціск Борха, в нашій літературі це прізвище часто зустрічається як Борджіа).
Далі розповім трохи про нього.
Спочатку йдуть старійшини. Потім - схоже, що місцева влада, бо молодші і в деяких були на шиї медальони з гербом міста.


42. В усіх в руках такі факели.


43.


44. І от вивозять скульптуру Сан Франціско Борха.


45.
Відео, 22 сек. Франціско Борха, Представник знатного каталонського роду Борджіа (Борха), був четвертим герцогом Гандії. А день вшанування його пам"яті є найбільшим святом у місті.
Народився він 28 жовтня 1510 року в м. Гандія, область Валенсія, Іспанія, помер 30 вересня 1572 р. в Римі, Папська область. Мав восьмеро дітей. Після смерті дружини в 1546 році віддав всі свої титули старшому синові, і вирішив увійти в Товариство Ісуса. Йому було запропоновано титул кардинала, але Франціско обрав шлях мандрівного проповідника.

З Вікіпедії: "саме він став засновником місії в Латинській Америці, і в його бутність Генералом перші єзуїти були відправлені до Флориди. Коли після багатьох болісних випробувань цю місію довелося зупинити, він перемкнув свою увагу на Мексику, і перша єзуїтська експедиція попрямувала в країну в 1571 р. Більше трьох місій було відправлено в Перу під час його перебування на посаді генерального настоятеля. Франсиско Борджа помер в Римі 30 вересня 1572 р. і був канонізований Папою Клементом Х в 1671 р. Пам'ять про нього в літургічному календарі доводиться на 3 жовтня."

І ми потрапили на свято саме 3 жовтня. Фактично, це як в нас - храмове свято.

У святого дуже добре обличчя, але на жаль, мені не вдалось сфотографувати його ближче.

46.


46. Далі йде оркестр, що грає траурну мелодію. Відео, 41 сек.

47.


48. Більшість тих, хто стояв на площі, пішла за святим. Ми теж. З того часу, як почали бити в барабани, всі торгові ятки позачинялися, зараз теж зачинені.


49.


50. Я звернула увагу на типовий для Валенсійщини балкон, оздоблений керамічною плиткою, а там ще й карниз, і відкоси дверей. Дуже гарно.


51.Святий пройшов, відкривається торгівля.


52. Поруч зі святим - череп в короні.


53. Обійшли кілька центральних вулиць по колу і повернулись до собору.


54.


55. Ніхто не хрестився, ніхто не падав навколішки. Все було дуже врочисто й шанобливо. Нам сподобалось головне гандійське свято.


Інші пости цієї серії:
Іспанські репортажі. Осінь 2016. Анонс
Іспанські репортажі 2016, осінь. Переліт туди.

Ці 6 постів без фото, писались ще з Іспанії.
Ну й роумінг! (ми зараз в Іспанії)
Іспанські репортажі. Гастрономічне
Дрібничка, а приємно
В таку спеку на високу гору не полізу
Пенсіонерське
В Ель Верхелі на базарі...

Далі, написані вже вдома, з фото:

Іспанські репортажі 2016, осінь. Трохи моря.
Іспанці-українці, різниця в менталітеті. Культура водіння.
Туалет в самолете. Как пользоваться
Іспанські репортажі 2016. І про борделі...
Ще трохи про утилізацію відходів
К арке в скале Пенья Форада (la Peña Foradá ), в долине Vall de Gallinera
Прачечная самообслуживания в Дении
Особенности автозаправок в Испании
Магазин "Anticrisis"
І про відхід у вічність
Нужна перекись? - В супермаркет
Тысячелетняя олива (Oliva milenaria). Башня Карралс (Torre Carrals)
Китайський супермаркет
Вечерний поход на предгорье Сегарии.
Мыс Нау, пляж Гранаделья после пожара и мирадоры
Селение Тормос и горы возле него
Моя друга "ода" Декатлону (Decathlon)
IKEA - ще одна моя мрія. І троxи історії цього бінесу
Дорога туди й назад в Ельче - столицю пальм і взуття
Ельче. Пальми. Місто і музей Palmeral
Пальмовий рай - сад Huerto del Cura
Муніципальний парк в Ельче
Художества в містечку Ондара

Далі буде...
А закінчиться все поверненням
Переліт додому. Нідерланди. Пригоди в Схіпхолі

Profile

olga_kulaj: (Default)
olga_kulaj

September 2017

S M T W T F S
     12
34 56789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 24th, 2017 10:55 pm
Powered by Dreamwidth Studios